-
Volg ons ook via facebook
-
Laatste blogs
- Bram Vermeer: Natuur op internet
- Frank van Wijck: Frisse wind
- Ignace Schretlen: De dubbele bodem van zorg
- Frank van Wijck: Grens
- Frank van Wijck: Geen punt
- Elma van Vulpen: Last of kans
Tip de redactie
Heeft u een onderwerp dat wij in Arts en Auto kunnen opnemen? Of wilt u bijvoorbeeld bij ons bloggen? Neem dan contact met ons op!
Mijn studentenhuis – Albert Cuyp
Wie Bibiche den Hollander (25), eerstejaars master geneeskunde.
Waar studio in Amsterdam.
Huur € 610,- inclusief gas en water, exclusief stroom en kabel (circa € 40,- p/m)
Indeling woon/slaapkamer/keuken en badkamer. Gedeeld dakterras.
Oppervlakte 35 m².
Tekst: Wout de Bruijne Beeld: De Beeldredaktie/Diederik van der Laan
De studio waar Bibiche woont, is onderdeel van een flat aan de Albert Cuyp in Amsterdam. Er wonen ongeveer 25 studenten. “Het zijn geen heel jonge studenten”, zegt Bibiche, “want je moet een flinke tijd op de wachtlijst staan, wil je hier voor een woning in aanmerking komen.”
Vanwege de ligging in het hartje van de stad zijn deze studio’s zeer gewild. “En”, voegt Bibiche eraan toe, “goed te betalen door de 300 euro huurtoeslag die ik krijg.” Daarbij hoeft ze ook niet ver weg om goedkoop te winkelen. “Als ik een dagje vrij ben, doe ik mijn boodschappen hier voor de deur”, lacht ze.
Maar veel vrije tijd heeft de student momenteel niet over; door co-schappen, dispuut, sporten, fotocursus en uitgaan, maakt ze lange dagen. “Ik loop co-schappen in het AMC, vaak ga ik ’s ochtends de deur al uit wanneer de marktkooplui opbouwen en kom ik thuis als de markt voorbij is.”
Bibiche kan als import Amsterdamse – ze komt uit Hillegom – erg genieten van de buurt waar ze woont. “Ik vind het gezellig en heb geen last van de drukte voor mijn huis. Ja, er zijn weleens feestjes waarop het hele repertoire van André Hazes keihard voorbijkomt en voor veel kooplui ben je algauw ‘schatje’ zus en zo. Ik erger me daar niet aan, anders moet je hier niet gaan wonen.”
Delen:
Gerelateerde artikelen:
Onderwerpen