-
Volg ons ook via facebook
-
Laatste blogs
- Frank van Wijck: Droste-effect
- Ignace Schretlen: Van gitzwart tot geel
- Frank van Wijck: Coronapolitiek
- Frank van Wijck: Domino day
- Eefje van Helvoort: Coming-out… again
- Frank van Wijck: Schandpaal
Tip de redactie
Heeft u een onderwerp dat wij in Arts en Auto kunnen opnemen? Of wilt u bijvoorbeeld bij ons bloggen? Neem dan contact met ons op!
Boek – De etsen van Charles Donker
Etser Charles Donker (80) heeft zich in zijn werk nooit laten leiden door de waan van de dag en zich verre gehouden van de turbulente ontwikkelingen van de kunst van de afgelopen veertig jaar.
Hij is zich steeds bewust gebleven van zijn plaats in de beeldende kunst en de onuitputtelijke vitaliteit van de traditie. Steeds maakt hij diepgaande studie van de meesters van weleer, maar nergens is sprake van ideeënloze herhaling.
Donkers grote kennis van de kunst-historische traditie gaat hand in hand met een streven naar technische perfectie. Wat daarbij opvalt, is de grote spontaniteit en vrijheid die zijn werk ademt: nergens wordt de toeschouwer zich bewust van de complexiteit van de techniek en van de inspanning die de kunstenaar zich heeft moeten getroosten om het eindresultaat te bereiken.
De etsen van Charles Donker – Reinder Homan, Simon Koene, Erik Desmazières, Ed de Heer, Uitgeverij Lecturis.
Delen:
Gerelateerde artikelen:
Onderwerpen